Merr formë stadiumi më i ri në Shqipëri, ja si duket ai tani (FOTO)

Publikuar tek Sporti
Premte, 11 August 2017 21:27

Çdo vit që kalon dhe stadiumet moderne në Shqipëri sa vijnë dhe shtohen. Përveç atyre të Elbasanit dhe Shkodrës që janë përfunduar dhe “Arena Kombëtare”, e cila po ecën me ritme të shpejta, një tjetër stadium po shkon drejt përfundimit në Tiranë.

Bëhet fjalë për stadiumin e Partizanit i cili është duke u ndërtuar në periferi të Tiranës në fshatin Tufinë.

Stadiumi është parashikuar të ketë një kapacitet prej 5 mijë spektatorësh dhe do të jetë pjesë e një kompleksi me dy fusha stërvitore dhe ambiente për akomondimin e skuadrës gjatë javës.

Fotot e publikuara nga vetë klubi i Pratizanit tergojnë se stadiumi tanimë ka marrë formën e tij dhe dy tribunat kanë perfunduar me ndërtimin e tyre strukturor.

Besohet se nëse vazhdohet me këto ritme stadiumi dhe kompleksi i ri i Partizanit pritet të përfundojnë në fund të këtij viti.

Më poshtë fotot:

20767796_699857490208650_7902694039810079725_n.jpg

20728037_699857343541998_3019526569557021109_n.jpg

20664779_699857443541988_8432256814979368802_n.jpg

20707999_699857513541981_698785949499325708_n_copy.jpg

Modifikuar më Premte, 11 August 2017 21:27

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al