Oligarku rus, multimiliarderi i Chealsea-t anglez ndahet nga bashkëshortja, si rrodhën ngjarjet

Publikuar tek Sporti
Hënë, 07 August 2017 23:33

Multimiliarderi rus Abramoviç, presidenti i ekipit të futbollit anglez Chelsea FC, ka njoftuar sot se do të ndahet nga bashkëshortja e tij e tretë pas 10 viteve martesë.

Oligarku rus 50 vjeçar me një pasuri prej 7 miliardë paundsh dhe bashkëshortja e tij Dasha Zhukova, 36 vjece janë ndarë në mënyrë miqësore, sic e kanë shkruar edhe në deklaratën e tyre të përbashkët për shtyp, raporton Daily Mail.

Ata thonë se do të vazhdojnë të menaxhojnë së bashku bizneset e tyre të përbashkëta ndërkohë që nga kjo martesë kanë dy fëmijë.

E gjithë kjo ndodhi pasi Abramoviç një javë më parë ishte në një aktivitet social në St Petersburg pa bashkëshorten e vet Zhukova, dhe aty të pranishmit kanë bërë edhe foto me multimiliarderin. Vetëm pak muaj më parë, 36 vjeçarja u fotografua në një darkë miqësore me të dashurën e supermodeles Karlie Kloss, Joshua Kushner. Nuk bëhet e qartë pse erdhi ndarja, por Daily Mail shkruan se vajza e manjatit të naftës ruse Alexandër Zhukov, nuk është e varfër nga ana e saj.

Divorci i dytë i Abramoviç me Irina Vyachslavovna Malandina në 2007 i kushtoi atij 150 milionë paund. Disa ekspertë thonë se divorci po bëhet për të minimizuar pagesat e tij për asete, yahte apo supermakina.

Presidenti i Chelsea u martua me Zhukovën në 2008 në një ceremoni private. Vetë çifti e mbajti sekret këtë ceremoni për plot 6 vjet. Vetëm në 2016, gazeta Wall Street Journal arriti të publikojë të vërtetën.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al