Mehdi Çoba, talenti shkodran siguron kalimin në akademinë prestigjoze të futbollit: Premtoj që shumë shpejt do i bashkohem kombëtares

Publikuar tek Sporti
Hënë, 10 July 2017 10:11

Mehdi Çoba i datëlindjes, talenti shkodran 17 vjeçar,  ka kaluar një testim në  Turqi dhe tashmë ka siguruar kalimin nga skuadra A.A.S në Shkodër në një akademi të rëndësishme futbolli në Turqi.

I pyetur lidhur me këtë arritje, këmbëshpejti shkodran që i përshkruan 100 m më pak se 11.5 sekonda është shprehur i lumtur që do të vazhdojë karrierën jashtë Shqipërisë.

“Me të vërtetë ndihem me fat që në testimin e fundit që bëra a në Stamboll, midis 36 futbollstëve më të mirë nga Shqipëria arrita të jem midis tre të përzgjedhurit për të vazhduar debutimin në një akademi të njohur ne Turqi.

Padyshim që jam i lumtur për këtë arritje që dua ta ndaj edhe me profesorin tim të atletikes Isak Bala  dhe profesorin e futbollit Malvin Meçarovi të cilët kanë dhënë ndihmesën e tyre që unë të jem këtu ku jam.

Një falenderim i veçantë shkon edhe për drejtuesit e skuadrës Arben Haveri dhe Agim Daija të cilët kanë dhënë një ndihmesë të jashtëzakonshme për suksesin e skuadrës ku ne për këtë sezon arritëm të futeshim në grupin e Superliges Shqiptare me skuadrën e U-17 dhe U-19.

Por nj urim special shkon për familjen time qe gjithmone me ka mbështetur për të ecur përpara dhe ne menyre re vecantë për menaxherin e palodhur Arber Emiri që gjithmonë me ka ndihmuar për të rregulluar gjithçka në lojen time. Premtoj se shumë shpejt do te jem pjesë e skuadrës kuq e zi që padyshim eshte një endërr e çdo futbollisti që aspiron të ecë përpara.

Jam me fat qe kompania që do menaxhojë lëvizjet e mia është edhe kompania e futbollistit të përfaqesueses Sokol Cikalleshi, nga i cili shpresoj të mesoj shumë.

Mendoj se jo vetëm tek skuadra ime ka futbollistë shumë të mirë dhe të talentuar por edhe tek skuadrat e tjera me të cilët jemi ndeshur kam parë shumë futbollistë që e meritojnë të vlerësohen”, thotë i riu shkodran.

Newsbomb.al e inkurajon dhe i uron veç sukses këtij talenti!

hamd.png

Modifikuar më Hënë, 10 July 2017 10:11

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al