Luftë në Greqi, Ergys Kaçe dhe PAOK shohin tmerr në sfidën kundër Panathinaikos (VIDEO)

Publikuar tek Sporti
E Enjte, 18 May 2017 12:15

Në kampionatin grek të futbollit regjistrohen sërish akte dhune në staduim.

Ngjarja e fundit ka ndodhur në sfidën e djeshme Panathinaikos-PAOK. Kjo përballje është e vlefshme për fazën play-off që zhvillohet mes ekipeve që janë renditur nga vendi i 2-të tek i 5-ti në kampionantin grek, nga ku do të përcaktohet skuadra që do të luajë në play-off-in e Champions League-s.

Ndeshja Panathinaikos-PAOK u ndërpre në minutën e 55-të, për shkak se trajneri i PAOK u godit me sende të forta të hedhura nga tribuna e tifozëve vendas. Trajneri serb, Vladimir Iviç u godit në kokë e për pasojë pësoi një të çarë serioze, duke u dërguar më pas me autoambulancë në spital.

Ndeshja ishte 1-0 për Panathinaikos në momentin që u ndërpre, ndërsa sfida ishte shumë e ashpër, pasi lojtarët kundërshtarë kryenin faulla të shumta ndaj njëri-tjetrit. Ergyes Kaçe u aktivizua si titullar për PAOK, por u zëvendësua në minutën e 47-të, ndërsa në minutën e 17-të, edhe ai u ndëshkua me karton të kuq. Ndeshja nisi me një sherr mes lojtarëve, duke dhënë sinjale se kjo përballje do të ishte e zjarrtë. E tillë rezultoi, deri sa u ndërpre, ndërsa tani pritet që Federata e Futbollit të Greqisë të vendosë për fatin e këtij takimi.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al