Gjermania falenderon Shqipërinë, këtë radhë jo për politikën

Publikuar tek Sporti
E Enjte, 27 April 2017 11:18

Kandidimi i Armand Dukes në postin e rëndësishëm të anëtarit të komitetit ekzekutiv të UEFA nuk ka kaluar pa rënë në sy të presidentëve të tjerë të rëndësishëm të botës së futbollit evropian.

Menjëherë pas procesit të votimit, ku Armand Duka arriti të marrë 25 vota dhe të renditej i nënti në listën e të kandiduarve, në adresën e FSHF kanë mbërritur urimet dhe vlerësimet e presidentëve të tjerë.

“I dashur Armand, Për të qenë i sinqertë, rezultati i votimit, ishte disi i habitshëm për mua. Prisja të tjera rezultate”, i shkruan në letrën përshëndetëse Reinhard Grindel, president i Federatës Gjermane të Futbollit, kreut të FSHF, Armando Duka, raporton newsport.al.

Presidenti i Federatës Gjermane të futbollit, kishte lobuar ndër të tjera që edhe Shqipëria të zinte një vend në tryezën e marrjes së vendimeve evropiane.

“Do jem i lumtur që të vazhdojmë të punojmë së bashku dhe besimplotë, si presidentë. Unë do të mbështesë Federatën Shqiptare të Futbollit në funksionet e mia të reja në UEFA. Ju mund të mbështeteni tek ndihma ime” shkruan në mesazhin e tij Reinhard Grindel, president I Federatës Gjermane të Futbollit.

Dear Armand,

as you knoë the DFB has been voting for you and I hoped that ëe ëould ëork together in the UEFA-Exco. The result of the election ëas – to be honest – a little surprise for me. I expected a other outcome. But I ëould be happy that ëe ëill ëork as presidents in a trustful ëay together. I ëill support the Albanian FA in my neë function in the UEFA. You can count on me and my help.

All the best for you personally and your FA!

Reinhard Grindel

Modifikuar më E Enjte, 27 April 2017 11:21

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al