Ngjarje e rëndë/ Ish-mesfushori i Italisë hetohet për vrasjen e një 22-vjeçari

Publikuar tek Sporti
Tuesday, 25 April 2017 13:13

Stefano Fiore është në hetim për një aksident me pasojë vdekjen e një 22-vjeçari.

Ngjarja ka ndodhur mesditën e datës 17 prill në Romë.  Ish-futbollisti i Lacios dhe Kombëtares së Italisë ishte duke udhëtuar me familjen e tij (bashkëshorten dhe dy vajzat), ndërsa automjeti me të cilin udhëtonte ka frenuar papritur, çka solli përplasje zinxhir mes automjeteve të tjera.

Nga ky aksident u plagosën 12 persona, mes tyre edhe 22-vjeçari i cili ndërroi jetë 24 orë pas shtrimit në spital.

Autoritetet italiane kanë zbardhur intensitetin e aksidentit, i cili mund të jetë shkaktuar si pasojë e shpejtësisë së lartë, që detyroi më pas ish-futbollistin e Lacios, Stefano Fiore të ndalonte në mënyrë të papritur.

42-vjeçari tashmë është në hetim për vrasje. Lajmin e ka raportuar “Corriere della Sera” duke shkuar edhe më tej kur shkruan se Fiore ka qenë në gjendje të dehur në moentin e aksidentit.

Stefano Fiore, përveçse me Lacion ka luajtur edhe me skuadra të tjera të Serisë A si, Parma, Fiorentina dhe Udinese. Gjithashtu ai është aktivizuar edhe me Valencian në La Liga, ndërsa me kombëtaren e Italisë ka luajtur 38 ndeshje.

is1.jpg

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al