Ndërpritet ndeshja Shkëndija Tetovë-Vardari, probleme me tifozët (VIDEO)

Publikuar tek Sporti
Wednesday, 19 April 2017 17:25

Ekipi shqiptar nga Maqedonia, Shkëndija e Tetovës, ka pritur sot në shtëpi në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ekipin e Vardarit.

Deri në minutën e 30-të në takimin e sotëm, gjithçka po shkonte mjaft mirë por pas një incidenti të ndodhur në fushën e lojës, u desh ndërhyrja e gjyqtarit i cili më pas ka nxjerr me karton të kuq 2 futbollistë, Ferhan Hasani (Shkendija) dhe Boban Grncarov (Vardar).

Kaq ka mjaftuar që të "shpërthejnë" incidente në shkallët e stadiumit, pasi dihet edhe rivaliteti i madh i shqiptarëve të Maqedonisë me maqedonasit.Kjo ka bërë që gjyqtari të ndërpresë takimin për ta rifilluar atë disa minuta më vonë. Video e takimit është transmetuar live në faqen zyrtare në "Facebook" të televizionit Tv Koha Tetovë.

Kujtojmë që takimin e parë e ka fituar Shkëndija në transfertë me rezultatin 3-1.

 

 

Modifikuar më Wednesday, 19 April 2017 17:32

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al