De Biasi tregon me pak fjalë punën në krye të Kombëtares: Kam pasur dorë të lirë!

Publikuar tek Sporti
Wednesday, 15 Mars 2017 09:55

Në fjalën e tij gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të FSHF-së, trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi ka folur për punën e tij në krye të Kombëtares shqiptare.

De Biasi ka theksuar se FSHF i ka lënë dorë të lirë në punën me kombetaren, ndërsa kërkoi që brezi i ri të mësohet për t’i qëndruar larg dhunës në futboll.

“Jam këtu për t’iu falëndëruar për mbështetjen që i keni dhënë të gjithë Kombëtares në rrugëtimin e saj drejt ‘Euro 2016’. Puna e bërë në këto 5 vite që jam këtu ka sjellë vazhdimësi dhe identifikim për futbollin shqiptar. Kam pasur mundësinë për të punuar pa pengesa. Më është dhënë dorë e lirë nga ana e FSHF-së. Suksesi që ka arritur Kombëtarja jonë dhe FSHF në Europian ishte një arritje e madhe. Kemi lojtarë që kanë fantazi dhe që vendosin zemrën në fushë. Vërtetë që jemi një vend i vogël, por kemi cilësi që vendet e tjera nuk e kanë. Rëndësi ka që të edukojmë edhe brezat e ardhshëm që të qëndrojnë larg dhunës në futboll. Ju falënderoj të gjithëve”, tha De Biasi.

Modifikuar më Wednesday, 15 Mars 2017 09:57

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Kush do donit të zgjidhej President i Republikës

Analiza & Komente

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al