Lugano humbi 5-2 në kampionat, Tramexani çon Sadikun në fabrikë në 6 të mëngjesit

Publikuar tek Sporti
Tuesday, 14 Mars 2017 08:42

Skuadra zviceriane e Luganos që drejtohet Paolo Tramexani humbi këtë fundjavë 5-2 në kampionat kundër Thunit.

Ekipi ku bën pjesë edhe sulmuesi kuqezi, Armando Sadiku duket e ka marrë shumë lehtë këtë sfidë. Futbollisti elbasanas shënoi golin e dytë për Luganon në këtë takim, por Tramexanit nuk i ka pëlqyer aspak sjellja në tërësi e skuadrës së tij, duke u shprehur pas ndeshjes: "Disa lojtarëve të mi, fanella e Luganos iu rri e ngushtë". Mungesën e impenjimit në fushë kundër Thunit, trajneri i Luganos nuk e ka toleruar. Ish-ndihmësi i De Biazit në Kombëtaren kuqezi nuk ka vonuar dhe pakënaqësinë e tij ndaj skuadrës e ka ndëshkuar me një vendim që ka habitur jo pak edhe vetë futbollistët e Luganos. Tramexani së bashku me lojtarët e tij janë zgjuar herët në mëngjes dhe në orën 06:00 janë paraqitur para dyerve të një fabrike në Lugano, ndërsa trajneri ka dashur t'iu tregojë futbollistëve të tij, se sa lodhen njerëzit për të arritur diçka në jetë dhe në profesionin e tyre.

Modifikuar më Tuesday, 14 Mars 2017 08:44

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al