Ilir Daja 'kapet' gjatë emisionit me Bulkun: Ti tani e ke nisur trajningun…

Publikuar tek Sporti
Premte, 10 Mars 2017 22:03

Pas barazimit 2-2 kundër Tiranës, trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja ka folur për lojën që prodhpo skuadra e tij dhe faktin se në Korçë do shkojnë me një pikë dhe jo 3 siç pretendonin.

"E dija se do të ishte e vështirë kundër Tiranës. Por, na u bë edhe më e vështirë pasi pësuam që në minutën e 3-të. Ekipi tregoi karakter, sepse reagoi edhe pse u gjend dy herë në disavantazh. Në 20 minutat e fundit luajtëm me 5 sulmues, sepse kërkonim tri pikët.

Peng më mbeten vetëm tri pikët që nuk i morëm dot sot kundër Tiranës.

Nuk kishim dozë emocionale. Ndërtuam sulme duke gjetur zona të përshtatshme. Nuk mund të them se ndihet lodhja fizike. Ndodh në futboll edhe të mos fitosh ndeshje të tilla.

Por, nëse tregojmë karakter si sot, mendoj se do jemi në rrugën e duhur.

Sot kundër Tiranës kemi qenë më të ekuilibruar se në sfidën kundër Teutës një javë më parë.

Mendova të luaja me tre lojtarë në mesfushë për t'i dhënë frymëmarrje ekipit. Por, kartonët e verdhë të marrë sot nga Nimaga dhe Orelesi bëri që të dya ata të mos kishin shumë kohë për presing.

Duhet të tregoheshim të kujdesshëm që të mos pësonim nga goditjet standarde. Përveç faktit që nuk fituam, sot kundër Tiranës ishim më lart se kundërshtari", tha trajneri Daja për Supersport.

Ndërkohë që ish-kapiteni i Tiranës, Ervin Bulku, tashmë në rolin e analistit sportiv në "Gol pas Goli" iu drejtuar trajneri të Skënderbeut duke i thënë: "Ekipi nuk ishte shumë mirë në pjesën e parë, sepse nuk e rikuperonte topin në kohën e duhur dhe mendoj se ishte gabim nga ana juaj që keni luajtur në të njëjtën mënyrë siç luajti Skënderbeu fazën e parë kundër Tiranës, kur ju ishit trajner i bardhebluve. Mendoj se duhet të kishit aktivizuar Osmanin, sepse Orelesi në rolin e mesfushorit para mbrojtjes nuk funksionoi". Përgjigjja e Dajës ndaj Bulkut ishte: "Ervin, ti ke mendimin tënd dhe nuk bashkohemi në këtë pikë që po thua. Kjo ndoshta edhe për faktin se ti sapo e ke filluar trajningun. Por, unë e bëra më sipër pasqyrën e ndeshjes së sotme kundër Tiranës", tha Daja, i cili më pas sqaroi edhe lënien në stol të Osmanit: "Nuk ka asnjë çështje Osmani, por ai dhe kushdo tjetër te Skënderbeu, do të kontribuojnë kur t'iu kërkohet".

Modifikuar më Premte, 10 Mars 2017 22:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al