Aktivizoi pesë lojtarë të huaj, çfarë e shpëtoi Flamurtarin nga humbja e ndeshjes në tavolinë

Publikuar tek Sporti
Hënë, 06 Mars 2017 11:29

Shumë tifozë menduan se Flamurtari ka bërë një gafë të madhe duke aktivizuar njëherësh pesë lojtarë të huaj në ndeshjen ndaj Kukësit. Kuqezinjtë ishin duke kryesuar ndaj verilindorëve në pjesën e parë të takimit.

Tifozët hodhën dyshime se janë thyer rregullat e vendosura nga FSHF pasi në formacionin e Flamurtarit luanin njëkohësisht Galiç, Jakovljeviç, Bushiç, Leal dhe Alvesh.

Pesë lojtarë të huaj me rregullat e federatës nuk mund të luajnë njëkohësisht në takim, por pak e dinë se Jakovljeviç ka pasaportë Kosovare pasi ka lindur në Prishtinë. Ky fakt i jep mundësinë Flamurtarit që të aktivizojë t’i gjithë këta futbollistë njëherësh.

Nëse nuk do të ishte kështu, kjo do të kishte qenë një shkelje e rëndë dhe Kukësi do ta fitonte takimin në tavolinë duke grumbulluar tre pikë”të arta”.

Modifikuar më Hënë, 06 Mars 2017 11:30

Ora

ukt 300x250

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Takimet e Bashës me ambasadorët e BE, a do dalë kryedemokrati nga çadra?

Analiza & Komente

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al