Kuqezinjtë me fanellë të re, si ndryshon uniforma e kombëtares: Nga shqiponja tek puplat e shqiponjës (FOTOT)

Publikuar tek Sporti
Wednesday, 22 February 2017 10:38

Është prezantuar pak minuta më parë në ambientet e hotel “Plazza” fanella e re kuqezi. Dizenjo e shqiponjës e stampuar prej një viti mbi ngjyrat kuqezi nuk do të jetë më. Një tjetër model i ri fanellash do të zëvendësojë fanellën e titulluar “Triumf”.

Drejtori i marketingut në Federatën Shqiptare të Futbollit, Gazmend Malo, ka prezantuar konceptin e ri për fanellat kuqezi. Puplat e shqiponjës, në formë rombesh të vogla do të zënë vëndin e shqiponjës.

Dizenjo e re ka marrë pëlqimin e të gjithë të pranishmëve dhe pritet të ketë sukses në treg. Në prezantimin e saj, veç modeleve femra dhe modelëve meshkuj që kanë veshur të parët këtë uniformë, i ftuar special ka qenë dhe portieri i Partizanit Alban Hoxha mban rolin e numrit dy në portën kuqezi.

un2.jpg

 

 ub3.jpg

ne.jpgnew1.jpg

new2.jpg

Modifikuar më Wednesday, 22 February 2017 10:48

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al