FOTO/ Përfundon themeli i tribunës pas porte në stadiumin “Arena Kombëtare”

Publikuar tek Sporti
Tuesday, 10 Janar 2017 23:36

Prej një viti ka nisur të punohet me ritme intensive për ndërtimin e stadiumit “Arena Kombëtare” në kryeqytet.

Legjendari “Qemal Stafa” i ka lënë vendin impiantit të ri, i cili pritet të mbarojë vitin e ardhshëm. Punimet kanë ecur me ritme të shpejta dhe siç shihet nga fotoja ka përfunduar themeli i tribunës pas porte.

Tashmë dalëngadalë do të fillojë të punohet për të ngritur shkallët, ku do të qëndrojnë tifozët kuqezi. Kryeministri Edi Rama ka premtuar që ky stadium do të jetë gati në fillim të vitit të ardhshëm, ku do të zhvillojë ndeshje kombëtarja shqiptare.

Screenshot_12_copy.png

Modifikuar më Tuesday, 10 Janar 2017 23:38

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Nga vjen pasuria e madhe e disa gazetarëve në Shqipëri?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Nuk ka ngjarje, as lajm nga Mapoja

Nga Artan Fuga:  Unë nuk e kuptoj fort mirë se ku &eum...

Lakrorit iu hapën petët, yndyra po na mbyt të gjithëve…

Nga Anila Basha Nuk mund të mos pranoj se debati i hapur në...

"Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan"

Nga Astrit Patozi: Ka shumë njerëz në Shqipëri, q...

Dossier

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar

Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar The...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al