8 klube japin “OK” për shtyrjen e kampionatit, FSHF-ja mbetet pezull nga 2 të tjerat

Publikuar tek Sporti
Tuesday, 10 Janar 2017 21:39

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë në një njoftim për shtyp ku bën me dije që propozimi për shtyrjen e kampionatit është pranuar nga 8 klube të Superiores, ndërsa Laçi dhe Teuta nuk kanë pranuar duke lënë pezull vendimin përfundimtar nga FSHF-ja.

Në këtë mënyrë kërkohet një konsensus i plotë ku thuhet:

“FSHF kerkon te beje me dije qe klubet e Kategorise Superiore: Partizani, Kukesi, Tirana Skenderbeu, Flamurtari, Luftetari, Korabi e Vllaznia kane dhene OK e tyre paraprak per shtyrjen e javes se pare te Fazes se 3-te te Kategorise Superiore. Klubet e Teutes dhe Lacit nuk jane dakord per kete propozim. FSHF nga ana e saj kerkon nje konsensus te plote per te marre vendim perfundimtar per kete shtyrje te gares. Ne ditet ne vijim do azhornoheni per zhvillime te reja, apo vendimin zyrtar perfundimtar”, shkruhej në faqen zyrtare të FSHF-së në facebook.

Modifikuar më Tuesday, 10 Janar 2017 21:40

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al