Investimi kolosal/ Partizani ngriti zërin për fondin e UEFA-s, FSHF “mbulon në ar” të kuqtë

Publikuar tek Sporti
Hënë, 09 Janar 2017 16:20

FSHF ka vendosur t’i japë klubit të Partizanit 230 mijë euro fond në formë investimesh për terrenet sportive që do të jenë në pronësi të klubit të kuq.

150 mijë euro për kompleksin që po ndërton Partizani dhe 80 mijë euro të tjera që vijnë në formë të ardhurash nga Fondi i Solidaritetit të dy sezoneve të fundit.

Klubi i kuq është informuar për këtë lajm nga ana e Sekretarit të Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulkut, përmes një e-mail-i që i ka dërguar juristit personal të presidentit Gaz Demi, Gerald Burbës

Plot 230 mijë euro për Partizanin që dalin nga arkat e FSHF-së në formë ndihme për klubin e kuq, që është duke ndërtuar kompleksin dhe stadiumin e ri.

Pas “luftës” mediatike mes FSHF-së dhe klubit të Partizanit për fondin e UEFA-s që të kuqtë pretendonin se nuk e kishin marrë nga ana e Federatës, tashmë kjo e fundit ka vendosur në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv “të mbulojë në ar” 15 herë kampionët e vendit.

Screenshot_15.png

Modifikuar më Hënë, 09 Janar 2017 16:21

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al