Ekipi i Tiranës, presidenti Halili dhe futbollisti Muzaka, debat për lekët live para shikuesve (VIDEO)

Publikuar tek Sporti
Hënë, 09 Janar 2017 11:06

Presidenti i Tiranës Refik Halili dhe lojtari i Tiranës Gjergji Muzaka janë përfshirë dje në një debat publik në studion e emisionit “Ora Skaner” lidhur me çështjen e kartonit të Gjergji Muzakës, por edhe për rrogat që duhet të marrë futbollisti.

“Sa për kartonin, nuk je Maradona që vlen 50 milionë” tha Halili ndërkohë që Gjergji Muzaka ishte në linjë telefonike.

Muzaka thotë se ka kërkuar në FSHF që ti jepen rrogat e papaguara. Muzaka pretendon 7 milionë lekë në muaj, por duket se këtu lind edhe kontradikta me klubin.

Sipas kontratës me futbollistin, që Halili nxorri në studion e Ora Scaner, në rast demtimi Muzaka përfiton vetëm 1 milionë lekë të vjetra në muaj.

E ndërkaq, pritet që sot paradite, konflikti mes Gjergji Muzakës dhe KF Tiranës, të zgjidhet në dhomën e konflikteve në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Modifikuar më Hënë, 09 Janar 2017 11:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al