Dy futbollistët e Shqipërisë U19, mes talenteve më të mirë në Itali, përkrah Donarumës së Milanit

Publikuar tek Sporti
Premte, 06 Janar 2017 21:14

Emanuele Ndoj dhe Shaqir Tafa përzgjidhen mes 100 talenteve më premtues që po rriten në Itali. Vlerësimi është bërë nga “Corriere dello Sport”.

Emanuele Ndoj aktivizohet me Breshian në Serinë B, ndërsa është produkt i akademisë së Romës. Mesfushori 19-vjeçar ka luajtur 11 ndeshje me Breshian dhe është pjesë e Shqipërisë U-19.

Shaqir Tafa aktivizohet me Palermon në rolin e qendërmbrojtësit dhe gjithashtu është pjesë e Shqipërisë U-19.

Lista e publikuar nga prestigjiozja italiane “Corriere dello Sport” ka në përbërje emra si Xhanluixhi Donaruma i Milanit, Moise Kean i Juventusit apo Pietro Pelegri, 15-vjeçari që debutoi në Serinë A me Xhenoan.

Screenshot_7.png

Modifikuar më Premte, 06 Janar 2017 21:16

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al