Një ndeshje plot pasion, me pressing dhe me një tifozeri që duhet të mbahet mend. “Evropë, Mbreti po vjen” ishte…
Kampionia e bodybuilding, Dorina Mema vazhdon të surprizojë me format bombastike.
Këto janë masat e marra nga Policia, për zhvillimin normal të ndeshjes së futbollit midis ekipeve “Skënderbeu”- “Kairat Almaty”.
Tour de France është një ngja eventet sportive të më famshme në botë por edhe një nga garat më të…
Aktori i njohur i humorit Julian Deda, i nderuar së fundmi edhe me çmim nga presidenti Nishani është i njohur…
Christian Panucci është tashmë zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare dhe duhet thënë, është tepër i pashëm.
Siç ishte programuar, në orën 11:00 në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, sot presidenti Armando Duka ka prezantuar trajnerin…
Gjatë konferencës për shtyp, në prezantimin e tij, trajneri i ri i Shqipërisë ka treguar për bisedën e parë me…
Kristian Panuçi, është trajneri i ri i kombëtares shqiptare, tashmë është zyrtare.
Ndeshja mes Shqipërisë dhe FYROM, e vlefshme për ndeshjet eleminiatore për kampionatin botëror, Rusi 2018 do të luhet në një…
Lajmi më i bujshëm i merkatos së verës, është se Neymar do të lërë Barcelonën për tu transferuar në Paris.
Ditën e sotme mësohet se, Angel Maria Villar, presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës është arrestuar.
Merkato e verës është vetëm në dy javët e para, por “çmenduritë” nuk kanë munguar.
Më në fund zgjedhja është bërë dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Kristian Panuçi do të jetë pasardhësi i Giani De Biasit…
Ndërsa Milan është një super formë, në krahun tjetër të qytetit, atë zikaltër, atmosfera nuk është dhe aq e këndëshme.
Një ngjarje në limitet e një historie e filmash horror, raportohet raportohet të ketë ndodhur në Itali, teksa se një…
Page 1 of 157

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al