Artikujt e publikuar ditën e E Enjte, 02 Mars 2017

Një djalë i ri ka tentuar t’i japë fund jetës në mënyrë makabre por duket se nuk ia ka dalë.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish, lidhur me situatën aktuale politike në Maqedoni, përmes një gravure të Skënderbeut të postuar në Facebook.

Analistët Andi Bushati, Armand Shkullaku dhe drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi debatuan ashpër sot me Aldo Merkoçin, Drejtorin e Zyrës për Marrëdhëniet me Median pranë Lëvizjes “Mjaft”, teksa i “përplasën” në fytyrë se prapa çadrave ku firmoset vettingu nuk fshihet Shoqëria Civile, në emër të së cilës ai thotë se po vepron, por kjo nismë i intereson më shumë kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj.

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe Drejtori i ALUZIN-it Artan Lame u takuan sot pasdite me banorët e një pallati me probleme pronësie në zonën e Unazës së Re në Njesinë 6.

“Rrezik nga jashtë nuk ka, dhe si rrjedhojë nuk ka asnjë arsye për shpalljen eventuale të gjendjes së jashtëzakonshme”, thotë për TV21 lideri i BDI-së Ali Ahmeti.

Katër orë zgjati takimi në Athinë mes ministrit të jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut te tij grek Nikos Kotzias.

Për të pasur një kujtesë sa më të fortë ju duhet që të jeni të vëmendshëm ndaj asaj që konsumoni. Padyshim që duhet të hani produktet e duhura dhe sa më të shëndetshme.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot në emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu se me kreun e Kuvendit Ilir Meta nuk ka komunikuar dhe nuk ka asnjë lidhje.

Moderatorja Viola Spiro dhe e ëma e saj Brunilda Spiro të ftuara në emisionin “Rudina” kanë folur për marrëdhënien e tyre nënë e bijë. Edhe pse kanë një lidhje shumë të ngushtë me njëra-tjetrën, Viola ka treguar se i ka mbajtur disa sekrete të ëmës vetëm e vetëm për mos e shqetësuar.

Daut Haradinaj heq dorë nga pozita e deputetit. Në emisionin “Komiteti”, deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka folur për të ardhmen politike.

Page 1 of 14

Shtypi i Ditës Arkiva

« Mars 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja Rama-Basha, kush fitoi?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al