Ajo di gjithmonë të bëjë publikun për vete me zërin e saj dhe ne jemi mësuar ta shohim gjithnjë krah…
Zërat po qarkullojnë për një histori rozë të deputetes së LSI, Kejdi Mehmetaj, me një djalosh edhe më të vogël…
Pas fushatës “Ice bucket Challenge”, ku personazhet e njohur shqiptarë u lagën e u lanë me kova me akull, tanimë,…
Albert Stanaj është emri i djaloshit shqiptar që i ka bërë shumë përshtypje Kim Kardashian.
Prezantuesja e njohur e zhvillimeve sportive Enkeleida Zeko pret një vajzë. Moderatorja e emisionit ‘’Fair Play” në Neës24 ka thënë…
Fjalimet gjeneraliste të politikanëve, që thonë gjithçka, po s’thonë asgjë janë tipike për Shqipërinë. Në këtë këndvështrim punon përditë edhe…
Rihanna dhe Kanye West rikthehen sërish bashkë për t’u dhënë fansave të tyre atë ç’ka kishin pritur prej kohësh:
Pas luleve e veshjeve të ngushta, Luana Vjollca këtë herë na shfaqet pa make-up. Luana ka postuar një foto të…
Kjo Shqipëri ka plot talente të reja dhe për të na e vërtetuar këtë 9-vjeçarja kosovare, ka shkuar të na…
Deputetja e Partisë Socialiste Ledi Shamku , feson ditëlindjen e së ëmës. Ajo ka vendosur ta urojë zonjën Shpresa,  përmes…
Pas darkës së dy ditëve më parë, Çiljeta Xhilaga dhe Noizy janë parë sërish bashkë. Përmes një fotoje që Çili…
Armina Mevlani, partnerja e re e Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit, ka rrëfyer historinë e saj të dashurisë në emisionin…
Thashethemet në lidhje me romancën e çiftit dolën kur Leonardo DiCaprio dhe Rihanna u panë bashkë mbëmjen e Vitit të…
Aktorja e "The boy next door" Jennifer Lopez, është shprehur për revistën "People" se disa nga veshjet e filmit të…
Sot, mirë e bukur, lyer e krehur, të përgatitura për fushatën kundër dhunës me bazë gjinore, gratë e Aleancës  së…
Këngëtarja kosovare duket se po kalon pushime të nxehta në këto ditë të ftohta dimri. Pas suksesit të këngës “…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al