Një nga këngët më të njohura dhe të dëgjuara të reperit Noizy, është “diss-i” që ai i ka bërë këngëtarit…
Prezantuesja Marina Vjollca dhe këngëtari Getoar Selimi kanë qenë në vëmendje të shtypit rozë përgjatë gjithë verës për shkak të…
Bleona ka reaguar fortë kundër paparacëve pas publikimit të fotove të saj topless nga mediat shqiptare.
Aurela Gaçe dhe motra e saj Blerta kanë kënduar për tifozët në Pedonalen në Tiranë. Shikoni videon se si festohet…
VIP-at shqiptarë janë veshur Kuq e Zi, në pritje të nisjes së ndeshjes Shqipëri-Portiugali në ‘’Elbasan Arena’’.
Ka vetëm pak ditë që është ndarë nga Fatjoni, megjithatë Xhensila nuk duket se po e vuan shumë këtë situatë.…
Këngëtari më i ri i grupit Babastars, Majk është bërë tepër i njohur pas publikimit të këngës “S’jena mo” që…
Big Mama ka qenë një ndër personazhet e ftuara në dasmën e dy djemve të Menduh Thaçit. Këngëtarja e njohur…
Detaje të tjera dalin nga dasma e dy djemve të liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi, e organizuar mbëmjen e djeshme.
I gjithë kombi shqiptar i ka pasur sot sytë nga Kopenhagenin, aty ku Kombëtarja jonë luante një ndeshje të rëndësishme…
Ylli i kinemasë franceze me famë botërore, Gerard Depardieu, njoftoi se do të shesë pasuritë e patundshme të tij në…
Këngëtarja Elhaida Dani ka publikuar në instagram një video të shkurtër, ku ajo së bashku me një mikeshën e saj…
Elvana Gjata ka postuar një foto në instagram, ku ajo së bashku me Flori Mumajesin dhe Dj Andy Gramm ndodhen…
Shkëndije Mujaj, e cila së fundmi po eksploron edhe në botën e muzikës, ka dhënë një intervistë “ExpressRozë”, ku ajo…
Një gjendje në gjemba dhe fiksimi për një kohë të gjatë në mendime negative krijon stres dhe ankth, por duket…
Ish-konkurenti i Big Brother 8 ka publikuar në faqen e tij një status ku lajmëronte ndarjen me të dashurën e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al