Rrjeti social më i madh në botë - dhe pa ndonjë konkurrencë për momentin - Facebook i ka shpallur luftë…
Vetëm pak ditë më parë loja “Pokemon Go” risolli edhe një herë në vëmendjen e të gjithë botës karakteret e…
Pikat e zeza na shoqërojnë pothuajse të gjithëve, dhe kryesisht në pjesën e hundës. Kjo është një recetë natyrale e…
Rovena Dilo ka ditë që shijon pushimet në brigjet e detit.
Ky është rasti kur gjen vend ajo shprehja: “Kurrë mos thuaj kurrë”. E nëse dy reperat Ledri Vula dhe Noizy…
Kristela Gjoka, aktore e rubrikës “Pa Limit” në Top-Chanel, ka patur një lidhje martesore me reperin Agon Abdullahun, i cili…
Orlando Bloom ndau me botën pjesët intime të tij më 3 gusht, dhe Katy Perry duket qartë që e do…
Adele mund të jetë një nga këngëtaret më të pasura të muzikës “pop” - por gjithsesi karta e saj e…
Këngëtarja (nëse mund të quhet e tillë) Xhesika Ndoj i drejtohet një komentueseje e cila ka lënë një koment që…
Facebook vijon të ofrojë ndryshime të herëpashershme si për Facebook dhe për Messenger që tashmë është thuajse një platformë më…
Një prej jaheteve më luksozë në botë, “Rising Sun” është ankoruar sot në brigjet shqiptare.
Këto janë fotografitë e rralla dhe një video që tregon prototipin e iPhone 7 duke funksionuar me sistemin operativ të…
Kafeina ka efekte psikologjike te përdoruesit e saj, efekte këto që kalojnë nga nëna te fëmija me anë të placentës.…
Mikrovalën e përdorim si mënyrën më të lehtë për të ngrohur ushqime,  por ekspertët paralajmërojnë se këto ushqime mund të…
Ylli shqiptar me famë botërore Dua Lipa, ka arritur të grumbullojë në faqen e saj në Instagram plot 250 mijë…
Një 19-vjeçare nga Londra, vendosi që të heqë dorë nga dietat e forta dhe ushtrimet e tepërta në palestër, pasi…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al