Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë për t’u bërë veteriner e deri tek çasti më i…
Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëzor dhe në thelb është shprehja e dëshirës dhe vendosmërisë së individit për…
Ky është dokumenti –fakt tejet interesant i Ministrit të Arsimit Ernest Koliqi, si përpjekje për të shpetuar Albanologun austriak ,…
Robert Elsie publikon së fundmi në faqen e tij një raport të August Schmidhuber, komandant i Divizionit SS të shqiptarëve…
William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton  lindi më 19 gusht të vitit 1946 në Hope, Arkansas, SHBA.
Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku në qytetin e Selanikun u vra…
Një haker me pseudonimin “bRpsd” ka mundur të thyejë sigurinë e webfaqes së një grupi të dyshuar kriminal shqiptarësh, “Besa…
Nga Mimoza Dervishi (SHBA) Në 11 Maj gazeta e parë, vërtetë e pavarur shqiptare, “Koha Jonë” bën 25 vjeç. Unë…
500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e dikurshme, për shkak të masakrës së dorës njerëzore. Por…
Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fshatin famëkeq dhe e pastroi nga plantacionet e marijuanës,…
Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të Evropës qëkur Shtetet e Bashkuara ndihmuan në çlirimin nga regjimi serb.…
Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh “Libri i Mbretërve”, gjendet edhe një gravurë ari e "Iskenderit" gjatë…
Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar Themeloj Bibljotheken Kombtare-28 nanduer 1922 Mbasi asht kthye në Tiranë nga…
A është tradita e vjetër e bashkëjetesës fetare në rrezik nga rritja e një rryme të Islamit, haptazi armiqësore me…
Page 1 of 3

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al