Nga Afrim Krasniqi; Mund të ketë shtete të dobëta, mund të ketë të varfra, mund të ketë shtete në krizë…
Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament, është një parti që do t'i mungojë forca dhe…
Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunist, ju ishit diku tjeter, e familja juaj se di dhe…
Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo parashikim se deri ku shkon tërbimi e marria njerzore.…
Çapajev Gjokutaj  Dëgjoni një xhevahir nga çadra, tha Lilua, dhe vuri telefonin mbi tavolinë. Në një video Lulëzim Basha ngrinte…
Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të tijion botuar në Konica.al hedh teza interesante për një koalicion të…
Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë po bëjnë rrokadë me Shtëpinë e Oficerave Korçë, apo thënë ndryshe, sipas…
Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, nëse do të donte të hidhte një tjetër hap të…
Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit është më e ngarkuar se kurrë më parë, në krye…
Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervistë në një gazetë ashtu shpejt e shpejt dhe në të kisha përmendur…
Nga Luljeta Progni
Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkrepëtima e rrufesë në qiell të hapur”, mësojmë se në europe apo gjetkë…
Page 1 of 21

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Lista e PD-së, mendoni se është fituese në zgjedhjet e 25 qershorit

Analiza & Komente

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al