Këngëtari i famshëm R. Kelly mban peng 6 vajza të reja brenda një “kulti abuziv”

Publikuar tek Showbiz & Lifestyle
Hënë, 17 July 2017 18:03

Tre çifte të ndryshëm prindërish pretendojnë se këngëtari i njohur i R&B, R. Kelly po mban peng vajzat e tyre në një “kult abuziv”, sipas një raporti prej 4,800 fjalësh të siguruar nga BuzzFeed.

Tre ish bashkëpunëtorë të këngëtarit kanë folur me reporterin Jim DeRogatis duke nbështetur akuzat e prindërve. Njëri prej tyre tha se “R. Kelly është një mjeshtër i manipulimit dhe kontrollit të mendjes”, raporton Newsbomb.al.

Gjatë viteve R. Kelly është akuzuar vazhdimisht për ngacmim seksual, më e rënda ishte ajo e 2008-ës ku ndaj tij rënduan 14 akuza për pornografi me të mitur, si dhe përdhunimin e një 14 vjeçareje.

Sipas akuzave të fundit, vajzat që po mbahen peng nga R. Kelly kundër vullnetit të tyre, i janë dhënë këngëtarit nga prindërit, me idenë se do t’i ndihmonte në fushën e muzikës, por ai më pas i bëri vajzave “lavazh truri”.

Sipas raportit, Kelly:

*Mban disa vajza të reja në shtëpitë e tij në Atlanta dhe Chicago.

*Iu ka sekuestruar atyre telefonat dhe i ka dhënë numra që mund të komunikojnë vetëm me atë, duke i ndaluar komunikimin me familjet.

*I kërkon vajzave ta thërrasin “babush”, dhe nuk i lë të largohen nga rezidenca apo studio muzikore.

*Filmon marrëdhëniet seskuale me to

*I dhunon fizikisht dhe psikologjikisht

Burimi i tha gazetarit të BuzzFeed, se Kelly mban të paktën gjashtë vajza të reja, të cilave iu kontrollon çdo aspekt të jetës; çfarë duhet të hanë, si të vishen, kur të lahen, kur duhet të flenë dhe sesi të sillen në marrëdhëniet seksuale që ai i filmon.

Disa prindër kanë muaj të tërë që nuk i shikojnë vajzat e tyre.

Një prej nënave, e cila megjithëse raportoi në polici arriti ta gjente vetë vajzën e saj, tha se ajo dukej si e burgosur.

“Vajza ime shte e shokuar, e tronditur dukej si mos më keq. Dhe të vetmet fjalë që nxirrte nga goja ishin: Jam e dashuruar me R. Kelly, ai kujdeset për mua”, “Nuk di çfarë të bëj”, shtoi nëna e saj. /Newsbomb.al

Modifikuar më Hënë, 17 July 2017 18:03

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al