Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska në fillim të lidhjes, siç nuk i keni parë (FOTOT)

Publikuar tek Showbiz & Lifestyle
Hënë, 20 Mars 2017 21:24

Sot janë ndër personazhet më të njohura publikisht, por para 11 vitesh në fillim të karrierës së tyre kanë qenë shumë ndryshe. 

Në rubrikën “Nostalgji”, të GSH, sot kanë qenë personazhe Ami dhe Ermali. Fotografitë, që u kujtojnë të gjithëve jo vetëm fillimet e çiftit të njohur të showbiz-it, por edhe disa deklarata të para të lidhjes së tyre, janë ripublikuar sot për t’u kujtuar të gjithëve fillimet e një prej çifteve më frymëzueset dhe më të dashur të publikut.

Lidhja e çiftit, në korrik të vitit 2006, kur është përgatitur kjo speciale, kishte vetëm pak kohë që ishte mësuar publikisht, ndaj edhe kureshtja se çfarë ndodhte mes Amit dhe Ermalit ishte e madhe. Aq sa, në atë kohë, kishin filluar edhe dyshimet e para se diçka ishte ftohur mes tyre.

Ermali, në një ambient afër liqenit, ishte duke xhiruar klipin “Let’s love”, në një kohë kur radiot në vend kishin filluar ta transmetonin këngën e tij. Edhe pse në kulmin e punës, bashkë me të ishte edhe e dashura, Ami, e cila e ka shoqëruar gjatë gjithë kohës punën e Ermalit.

ac81d60cf473b3a199c72e4dfd9a416e.jpg

Jashtë intervistës së dhënë për “Bluetooth”, fillimet e lidhjes së çiftit nuk kanë kaluar pa komente. Ermali ka pohuar se mes tij dhe Amit nuk ka pasur asnjë ftohje, siç ishte komentuar lart e poshtë. Në atë kohë, ai nuk ka dashur të flasë për asgjë më tepër mbi lidhjen e tyre, por është mjaftuar me një konfirmim të thatë, me sqarimin se mes tyre as që bëhej fjalë për ndonjë mosmarrëveshje, përkundrazi, gjithçka ecte mjaft mirë.

b18bba9320a3b6c2d48f7a9e3a3ba39e.jpg

Çifti vijonin të ishin pjesë e “Portokallisë”, Ami si prezantuese, ndërsa Ermali, i sapodiplomuar në Akademinë e Arteve për kanto, vazhdonte të lunate bashkë me grupin “The SH.B.L.SH.” Në intervitën e 10 vjetëve më parë, ai nuk e mendonte dot veten jashtë këtij grupi, madje as mendonte se do të kishte sukses: “Nuk do të më pëlqente të isha larg grupit “The SH.B.L.SH.”. Madje, nuk e mendoj dot veten më të suksesshëm jashtë këtij grupi. Pjesëtarët e këtij grupi janë djem me të vërtetë shumë të talentuar dhe unë kam marrë shumë prej tyre…” – do të thoshte Ermali në atë kohë, edhe pse vitet treguan se edhe pa ta, ai provoi jo pak suksese të mëdha…

Por jo më pak edhe Ami, e cila u bë një sipërmarrëse e suksesshme krejtësisht e pavarur nga ekrani.

a5ae2c29cf0ae57d4a83706eecdd1d08.jpg95480568b9525d37b783ea031552f053.jpg79838f28a9bb3f3707625a5ec9a958a1.jpg0356e0bd64aeca2746fdfeea328e2c99.jpg8a44cc7a209ed548314c8c716e1cdf91.jpg4ec98acfe5d0321a42e0005bc848b066.jpg1d216ed089f59b7f706a58dedfe4f0cd.jpg1b4b01af6de7cdf6c98cfb00336ae391.jpgf1580838a0348e82a5ea461701865b16.jpge17694cb8b3e5cda8bd6d8c861ce21d9.jpgd808cb89dfd90e0e94592a9222962493.jpgcee76b34da9e78b9da0fbb94d2c436ea.jpgcc6e602d9a4d26bc357afd8f58fcec73.jpgc13c803fc8cc1465732d39013da7726e.jpg

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 21:31

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al