Endri Prifti ia “plas” Brunos në fytyrë: Kënga është e vjedhur! Përfshihet edhe Flori Mumajesi: Ndjehem i fyer

Publikuar tek Showbiz & Lifestyle
Diel, 11 December 2016 18:33

Debati i nisur në rrjetet sociale për pakënaqësitë e Endri Priftit me këngën e Artiola Toskës dhe Bruno, pjesëmarrëse në Këngën Magjike, janë zhvendosur edhe në emisionin “E Diela Shqiptare”

Vëllezërit Prifti i kanë rënduar “akuzat”, duke shtuar se kënga e Artiolës me Brunon, jo vetëm që nuk është e përshtatshme për atë festival por është e vjedhur, me motive sllave nga këngëtari Pandeli Pandelis. Pas akuzave për këngë të vjedhur ka ndërhyrë me telefon autori i këngës, Flori Mumajesi.

Debati:

Endri Prifti: E kam me këto portalet, se ç'kanë me ne, kanë shkruar që Endri ka sharë Artiolën, se si mund ta shajë unë Artiolën. Këta janë ngatërruar.

Bruno: Këtu thotë, "s'ka faj Arditi, e kanë fajin këta që nuk e çojnë në Festivalin e Gjirokastrës". Për kë këngë e kishe?

Endri: Kënga e Artiolës është shumë e bukur.

Bruno: Nuk është nevoja ta vlarësoje ti, e vlerësoi publiku.

Endri: Mendimi im është që kënga është shumë e bukur por nuk është për këtë festival.

Bruno: Tallava këndojmë ne apo ju nëpër koncerte?

Endri Prifti: Kënga është me motive sllave, do të të jap një variant të kopjuar. Nuk është tallava. Mendimi im dhe unë jam shumë i sinqert me këtë që po them, kënga nuk ka motive shqiptare.

Ndërhyn Flori Mumajesi në telefon:

Flori: Nuk dua të merrem fare me analizat që bëjnë kolegët aty. Ndonjëherë është mirë që gjërat t’i mirëkuptoni. Gara është luftë çdo ditë dhe ne si artistë do të pëlqenim ndonjë gjë pozitive.

Flori: Ne kemi të gjithë familje, miq, shokë, ajo fjala ... (pika, pika) është modeli më i rëndë që ne mund të japim. Ndjehem i fyer, i ofenduar.

Stefi: E ke shumë gabim, ajo është për festivalet jo për këngën apo kengetaret

Flori: E ke shumë gabim

Endri: Po mos e ço kështu

Flori: Këtë punë keni ju, gjynah gjynah

Endri: Dëgjo ti Flori, nëse do të flasësh me ironi, ky nuk është vendi për të bërë kuvend.

Flori: Edhe lerini llafet se publiku do këngë të mira jo llafe

Stefi: Po na thua ne të bëjmë këngë ti?

Flor: Jo e kam në përgjithësi

Stefi: Secili nga ne ka vënë gurin e vet në muzikë. Unë kam respekt për punën tënde dhe s'e di dhe pse po e bëjmë këtë debat bashkë.

Flori: Se më përmendët emrin. E  mos flasim për këngë të vjedhura se ju keni...

Stefi: Po e pranojmë. 7 nota janë ato.

Bruno: Ti ke inat tallavanë. Ti që këndon o moj unaza.

Stefi: E kam dobësi se ashtu jam betuar diku po nejse...

Endri: Jo e këndojmë unazën po e këndojmë në 5 të mëngjesit

Modifikuar më Diel, 11 December 2016 18:49

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al