Aurela Gaçe kërkon ndihmë për problemin që e shqetëson: Më falni, por nuk e po e zgjidh dot vetë

Publikuar tek Showbiz & Lifestyle
Tuesday, 14 June 2016 18:39

Aurela Gaçe ka ironizuar disa nga këngëtarët shqiptarë që blejnë klikimet në Youtube sa herë që publikojnë një këngë të re.

Për të ilustruar këtë, Gaçe ka publikuar një foto nga kanali në Youtube i këngëtarit italian me famë botërore, Eros Ramazzotti, kënga e të cilit numëron jo më shumë se 1 milion e 245 mijë klikime, ndonëse ka 5 muaj që e ka publikuar. Sipas Aurelës, në Shqipëri këngët arrijnë brenda javës 1 milion klikime.

Në fund këngëtarja ka një sugjerim për homologun Italian, kur shprehet se Ramazzoti duhet të sjellë në Shqipëri menaxherët e tij për të mësuar.

Postimi i Aurela Gaçes:

Ndihme o njerëz të mirë. Meqe s'kam qenë kurrë mirë me matematikën, s'po më del mirë llogaria dhe po kërkoj pakëz ndihmë. Ore, si ka mundësi, Eros Ramazzoti ka 5 muaj që ka publikuar një këngë dhe ka 1 milionë e 245 mijë shikime? Edhe të mendosh që Italia ka më duket 60 milionë banorë.

Edhe plus të mendosh që ky njeriu që quhet Eros Ramazzoti tani është në tur Botëror, që dmth ai nuk është artist brenda kufijve të një shteti, siç jemi ne të shkretët.

Nejse ne aq të shkretë nuk jemi, se ne të gjithë kemi 1 milion klikime në një javë. Edhe numrin e popullsisë ju e dini. Prandaj s'po më del llogaria o shokë. Po patjetër Erosi s'ka famë ë??? Si mbush as stadiumet ky ë?

Ore kush ma thotë po vras mendjen, pse qeni im ka tre ditë që me leh me zë të ngjirur ë? Po ky të vijë një xhiro këtej nga ne. Mbase jo ky se s'ka kohë , por menaxhimi i tij.

Të vijë ore ta mësojmë pak se duket keq kështu pa klikime.

Më falni e, mbase ju vë edhe ju në mendime por s'po e zgjidhja dot vetë këtë ekuacion kaq të vështirë.

13406856_10154151176194034_1415321889577304265_n.jpg

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al