Rama: Opozita ka ngritur çadrën, ka vënë të njëjtën pllakë gramafoni

Publikuar tek: politike, më 17:39 12-10-2017 Rama: Opozita ka ngritur çadrën, ka vënë të njëjtën pllakë gramafoni

Kryeministri Edi Rama thotë se e vetmja arsye e kaosit që ka përfshirë dy seancat e fundit parlamentare është mosbindja e opozitës se Parlamenti nuk është më një “klub të dehurish”.

Gjatë një prononcimi për mediat, përveç batutave me gazetarët, Rama tha se Parlamenti duhet të funksionojë në bazë të rregullave të miratuara së bashku me PD-në dhe motrën e përbashkët, LSI-në?

Rama:

Prit të shohim edhe ERTV a është gati, jo po është e rëndësishme.

Nëpër dhëmbë... tani së pari njëherë të merremi me anën serioze të çështjes. Ana serioze është se jemi në një pozitë të vështirëm nuk po ia dalim dot që të arrimë në momentin që opozita të bindet se parlamenti si klub të dehurish ka vdekur në 25 qershor. Dhe ky parlament funksionon në bazë të rregullave të shkruara bashkarisht dhe të miratuara bashkarisht.

Dhe mbi bazën e këtyre rregullave ky parlament ka nisur të funksionojë do apo nuk do PD-ja, bashkë me motrën tonë të përbashkët LSI-në. Keqardhja bëhet edhe më e thellë kur sheh se e përdorin lirinë për t’u ankuar për axhendën e saj, që fatkeqësisht është e njëjta axhendë që ishte dhe para zgjedhjve. Është rihapur çadra dhe është vënë pllaka e gramafonit.

Ajo që ju nuk dini nuk është argument është një arsye që ju nuk duhet të mësoni. Është një arsye që ju të mësoni. Nuk ka shans që kur i jepet fjala dikujt të vijë dikush dhe të marrë fjalën.

Zoti Rama pse e quan LSI-në motër kur Vasili ka firmosur për përjashtimin tuaj?

Të lutem, hë motër, hë zemër... (Rama-gazetares)

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kaosi në Parlament, Basha: Ky është ankthi që detyron Edi Ramën t’i shmanget debatit
VIDEO: 'LSI motra e përbashkët', gazetarja s'lë rehat Ramën, batuta e kryeministrit: Të lutem, hë zemër... »
Article Logic
Execution time: 0.053274869918823
array(1) { ["section"]=> string(72) "rama-opozita-ka-ngritur-cadren-ka-vene-te-njejten-pllake-gramafoni-95653" }