Lideri i Frontit Demokratik opozitar në Mal të Zi, Andrija Mandic, ka deklaruar sot se ky vend ndodhet në prag…
Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, Albin Kurti u ka bërë thirrje partive të koalicionit LDK-AKR-Alternativa dhe deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma…
Kosova është drejt përmbylljes së numërimit të votave për zgjedhjet e së dielës. Rezultatet nuk pritet të pësojnë ndonjë ndryshim…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  në Kosovë ka numëruar 99.88 për qind të votave nga 2.487 kuti të votimit, për zgjedhjet…
Tërmeti i fuqishëm prej më shumë se 6 ballësh që goditi sot brigjet turke dhe greke në Detin Egje ka…
Me fillimin nga puna të qeverisë së re në Maqedoni, besohet se vendi do të marrë në konsideratë propozimet e…
Lëvizja Vetëvendosje si forcë e parë në zgjedhjet e parakoheshme të Kosovës pritet të jetë vendimtare për krijimin e qeverisë…
Si sot 18 vite më parë, një ditë që s'duhet harruar. Gazetari Jonuz Hallaçi kujton kohën kur trupat e Natos…
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë pak minuta më parë.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të ngrihet në nivel presidencial.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka numëruar 85.82% të fletëve të votimeve ose 2137 nga 2490 gjithsejtë.
Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe partisë Nisma, i njohur shkurt si PAN, e…
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka shpallur fitoren e "Fillimit të ri" duke falënderuar të gjithë qytetarët…
KQZ ka publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve të mbajtura sot në Kosovë. Nga rezultatet e publikuara, rezulton se koalicioni…
Sipas Exit Poll-it të realizuar nga Klan Kosova, koalicioni 'PAN' ka dalë fitues në zgjedhjet e sotme parlamentare ndërkohë që…
Një shqiptar ka vrarë një sipërmarrës grek për shkak se bashkëshortja e tradhtonte me të. Ngjarja ka ndodhur pak ditë…
Page 7 of 150

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al