Propozim-ligji për gjuhën shqipe nuk ishte kryefjala e takimit të sotëm të liderëve të partive politike shqiptare, ashtu siç pritej.…
I ati i një djali 11-vjeçar nga Mali i Zi, beson se djali i tij parashikoi se si do të…
Një emigrant shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur është plagosur me armë zjarri rreth orës 03.30 minuta…
Mediat italiane bënë bënë me dije se shqiptari Andrea Lucaj, 30-­vjeç është vrarë me armë zjarri ditën e djeshme.
Së shpejti ura mbi lumen Ibër që ndan Mitrovicën në Veri dhe Jug do të inagurohet, të paktën këto janë…
Ka ndërruar jetë 18-­vjecari nga Ferizaj, i cili të enjten pas një zënke u godit disa herë me thikë nga…
Sadie Raci-Kajtazaj, nëna e dy fëmijëve e cila së bashku me familjen e saj, nga komuna e Klinës, ka rreth…
Një ngjarje tragjike u shënua paraditen e sotme në Greqi.
Qeveria e Kosovës u njoftua sot nga Bordi i Korporatës për Sfida të Mijëvjecarit, që udhëheqet nga Serketari i Shtetit…
Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Turqi, ku një djalë ka dhunuar një vajzë pasi ajo ka qenë e…
Në 11 qershor Kosova zhvilloi zgjedhjet e parakohëshme për krijimin e parlamentit. Ndërkohë që qeveria e re ende nuk është…
Një 27 vjeçar shqiptar ka goditur me me thikë në zemër të riun në Itali në zonën e Alba Adriatica.
Vuçiç ka falënderuar qëndrimin e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, i cili ka thënë se “është kundër krijimit të Shqipërisë…
Koalicioni PAN  duket se ka marrë goditjen e parë, “Nisma për Kosovën” edhe pse në koalicion parazgjedhor me 2 parti…
Trafikantë droge “profesionistë”, kështu i përshkruan policia italiane e Trenos 29 personat e arrestuar një operacioni të gjerë antidrogë të…
Koalicioni fitues në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë, PDK-AAK-Nisma vazhdon të mbajë sekret emrin e kryeparlamentarit me arsyetimin se…
Page 6 of 151

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al