Ka përfunduar në Francë seanca gjyqësore ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.
Sot në Bruksel do të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i cili ndërmjetësohet nga Përfaqësuesja e Lartë për Politikë…
Ish kryeministri i Kosovës, njëherësh lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, do të dalë sot para Gjykatës në Francë.
24-vjeçari shqiptar Moris Gjezi ka humbur jetën tagjikisht mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik.
Kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras, në një vizitë zyrtare dy ditore në Beograd i ka premtuar homologut të tij  serb,…
Një sulm me armë ka ndodhur në një nga restorantet më të njohura në Stamboll. Si pasojë e sulmit ka…
Bashkimi Evropian pas dështimit të marrëveshjes për formimin e qeverisë mes VMRO-DPMNE-së, si parti fituese në zgjedhjet e fundit dhe…
Partia Bashkimi Demokratik për Integrim i Ali Ahmetit nuk ka arritur në një marrëveshje për krjimin e koalicionit me partinë…
Maqedonia pritet që të krijojë qeverinë e saj të re me arritjen e marrëveshjes mes VMRO-DPMNE dhe BDI-së.
7 rekrutët e ushtrisë greke që pozuan duke formuar me pëllëmbë shqiponjën dykrenare janë dënuar me 60 ditë burg. Lajmin…
Maqedonia pritet që të krijojë qeverinë e saj të re me arritjen e marrëveshjes mes VMRO-së së Gruevskit dhe BDI-së…
Agjencia më e madhe serbe “Tanjug”  është hakëruar me “Kosova është Shqipëri”.
Afati pёr krijimin e qeverisё nё Maqedoni nga partia fituese VMRO, skadoi. Ndёrkohё opozita shpreson qё ajo tё mandatohet me…
Partia Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka vendosur as sot nëse do të hyjë në koalicion me partinë VMRO-DPMNE e…
Jens Stoltenberg, Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, pritet të vizitojë Kosovën më 3 shkurt.
Një delegacioni i Senatit të SHBA-së, në përbërje të të cilit do të jenë disa senatorë të rëndësishëm, do ta…
Page 5 of 118

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al