Këto ditë jemi dëshmitar për asgjësim të shtetit të Maqedonisë, për shkatërrim të sovranitetit të saj dhe identitetit kombëtar.
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të konferencës ndërkombëtare, “Dubrovnik Forum“, ka zhvilluar një takim me zëvendësndihmësin…
Dogana e Kosovës njofton se të premtën, gjatë kontrollimeve në pikën kufitare me Shqipërinë në  Vërmicë, kanë arritur të parandalojnë…
Kreu i PDSH-së në Maqedoni, Ziadin Sela, në një takim me eurokomisionerin Johannes Hahn, mësohet t’i ketë thënë se për…
Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi është arrestuar në flagrancë me sasi kokaine të…
Një aksident tragjik i ka marrë jetën një të riu shqiptar si dhe është plagosur e dashura e tij, e…
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, do të organizojë të hënën në…
Vetëm 2 muaj pas përleshjeve të mëdha në selinë e Parlameniti Forca të mëdha policore janë stacionuar sërish në Kuvendin…
Është shkatërruar organizata e trafikut të drogës në Brindisi të Italisë. Policia italiane ka vënë në pranga 14 persona, mes…
Me një shumicë dërmmuese Parlamenti i Serbisë miratoi mqeverinë e re dhe kryeministren Ana Bërnabiç, e cila hapur ka pranuar…
Prokuroria e posaçme e Maqedonisë ka bërë të ditur të enjten se do të ngrejë akuza kundër 94 personave fizikë…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të publikojë sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura më 11 qershor.
Policia italiane e Maceratës në Itali ka sekuestruar në orët e para të mëngjesit të sotëm një gomone me rreth…
“Prioriteti i parë i Qeverisë sime do të jetë Demarkacioni me Malin e Zi!”, kështu është shprehur Ramush Haradinaj.
Propozim-ligji për gjuhën shqipe nuk ishte kryefjala e takimit të sotëm të liderëve të partive politike shqiptare, ashtu siç pritej.…
I ati i një djali 11-vjeçar nga Mali i Zi, beson se djali i tij parashikoi se si do të…
Page 4 of 150

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al