Policia kufitare ka sekuestruar 199.3. kile marijuanë si dhe ka vënë në pranga tre transportuesit shqiptarë.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se ka marrë konfirmimin nga koalicioni…
Një 58-vjeçar shqiptar, me banim në Kalkidha të Greqisë, ka zgjedhur t’i japë fund jetës.
Majlinda Kelmendi, xhudistja që na ka bërë kaq shumë krenarë me arritjet e saj duke u bërë e para e…
“Aktorit i famshëm italian, Roberto Brunetti është arrestuar nga policia italiane pasi blinte drogë nga një shpërndarës shqiptar i personave…
E gjithë Greqia është ngritur në gjendje alarmi pas raportimeve për bombë në një lagje shumë të populluar të Athinës.
Motivet janë ende të paqarta lidhur me vrasjen në një familje nga Kosova e cila jetonte në Gjermani prej vitesh,…
Shqiptarët dhe serbët kanë një marrëdhënie jo shumë të mirë me njëri tjetrin, por duket se kur bëhen bashkë bëjnë…
Zëdhënësja e BE-së, Maja Kocijanciç, ka deklaruar se anëtarësimi i Serbisë në BE varet nga përparimi në zbatimin e reformave…
Një 17-vjeçar shqiptar në Stradella të Italisë, është në luftë me vdekjen pasi u godit me thikë nga një djalë…
Një anije mallrash turk është qëlluar me armë nga roja bregdetare greke në Detin Egje, sipas televizonit turk NTV. Anija…
Maqedonia është lëkundur sot nga dy tërmete njëri pas tjetrit. I pari është shënuar rreth orës 13:15 me magnitudë 4.9…
Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë lëkundi sërish pasditen e sotme pjesën më të madhe të Maqedonisë duke shkaktuar dëme…
Aleksandër Vuçiç presidenti ri serb gjatë një intervistë për Sputnik u shpreh se ai beson se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe…
Ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm aktori i madh i humorit, Paolo Villaggio, i njohur si Fantozzi.
Aleksandër Vuçiç Presidenti i ri Serbisë, tha se pret që dialogu me Kosovën, të kalojë në nivel presidencial.
Page 3 of 150

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al