Ndërkohë, një nga arsyet që ka rënduar situatën në këtë vend është edhe gjendja e vështirë financiare në të cilat…
Partia e ish-presidentit, LDK do të mbajë sot një akademi përkujtimore kushtuar liderit historik të saj, ku do të flasë…
Jakup Krasniqi deputeti i Nismës për Kosovën, ka dhënë dorëheqjen. Ky lajm konfirmohet nga mediat kosovare dhe vendimi për dorëheqjen…
Bashkëbiseduesit e theksuan angazhimin e tyre për përparimin dhe thellimin e marrëdhënieve ekonomike, këmbimin tregtar dhe bashkëpunimin në realizimin e…
Qeveria e Kosovës doli në një deklaratë për ligjin e miratuar për riorganizimin e Trepçës . Ligji, sipas qeverisë së…
Në një takim me të ngarkuarën e Ambasadës Finlandeze në Kosovë Anne Meskanen, ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni,…
Në konferencën e përbashkët për shtyp, dy ministrat janë shprehur për nevojën dhe punën që po bëhet për të forcuar…
Temë kryesore e takimit do të jetë harmonia fetare që ekziston në Kosovë, por pritet gjithashtu që Jahjaga të kërkojë…
Gjatë një konference për mediat kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se çështja e pronave serbe në Kosovë duhet…
Tre shtetas të Shqipërisë janë arrestuar nga policia maqedonase pas një tentative për të trafikuar monedha, stoli, orë dore dhe…
Hetimet për terrorizmin në Itali, kanë zbuluar një rrjet të rrezikshëm celulash ekstremiste me bazë shqiptarësh nga Kosova dhe Shqipëria,…
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbledhur nënshkrimet e deputetëve të Kosovës për të shkarkuar nga detyra ministrin për Kthim…
Gjatë vizitës dy ditore që po zhvillon në Singapor, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në takimin që ka pasur me…
Pirro Dhima, kampioni Olimpik  me origjinë shqiptare, është prezantuar si kandidat i  PASOK-ut për rajonin e Athinës në zgjedhjet e…
Pavarësisht problemeve të brendshme, në draft-programin e qeverisë shkruhet se ajo mbetet e përkushtuar në nënshkrimin, formalizmin dhe zbatimin sa…
“Porosia jonë për Isa Mustafën e Hashim Thaçin është kjo – mos prekni atë që është e jona”, kështu ka…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al