Karabinierët e Napolit në Itali kanë sekuestruar atë që mendohet të jetë shuma më e madhe e parave falso, plot…
Në vazhdimësi bashkëbisedimit të presidentit Putin me kryeministrin e ri grek Tspiras, janë takuar ministrat e jashtëm të Greqisë dhe…
Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç,  ka thënë  se Serbia po ndërmerr të gjitha masat në marrëveshje me Hungarinë, Austrinë dhe…
Mbi një mijë studentë të Universitetit të Shkupit janë ngritur në protestë kundër ligjit të ri për arsimin e lartë,…
Partia në pushtet në Maqedoni VMRO-DPMNE ka akuzuar sot partinë opozitare LSDM, për papunësinë me të cilën përballet vendi.
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka vizituar sot komunat e Gjilanit dhe Podujevës për të shpëndarë mesazhe kundër emigrimit ilegal…
Qeveria vazhdon të heshtë lidhur me përgjimet e publikuara na opozita.
Nuk ka akoma një takim të fiksuar, duke parë premisat, por më në fund në Bruksel të gjithë ministrat e…
Qeveria greke ka marrë votëbesimin e Parlamentit me mbështetjen e 162 deputetëve nga 299 deputetë që ishin në sallën e…
Lajmi përmes të cilit Pentagoni amerikan ka mbështetur transformimin e Forcave të Sigurisë së Kosovës, në Forca të Armatosura të…
Vihen në pranga nga Policia e Torinos në Itali 13 persona shqiptarë dhe rumunë drejtues të rrjetit të trafikut për…
Një 35 vjeçar nga Shkupi me inicialet N.Gj përballet me 128 kallëzime penale për kryerjen e veprave të ndryshme penale…
Vojislav Sheshel, lideri i Partisë Radikale serbe ka kritikuar serbinë në lidhje më largimin masiv të shqiptarëve nga Kosova. Sheshel…
Qeveria e Kosovës është duke u munduar që përmes masave konkrete të parandaloj emigrimin masiv të qytetarëve të Kosovës, të…
Ambasadorja e SHBA në Prishtinë , Tracey Jacobson ka përgëzuar Serbinë dhe Kosovën për marrëveshjen e arritur në integrimin e drejtësisë.Ajo…
Një person ka tentuar të kryej vetëvrasje sot paradite në Prishtinë, brenda ambienteve të ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al