Përfaqësuesit politikë shqiptarë në Luginë të Preshevës kanë paralajmëruar se këtë të shtunë do të shpallin themelimin e Bashkësisë (asocaionin)…
Gjigandi amerikan NBC News ka publikuar një video të situatës në Preshevë të Serbisë, aty ku shqiptarët janë duke ndihmuar…
Aktivistët e Vetëvendosjes kanë sulmuar veturën e kryeministrit të Republikës së Kosovës Isa Mustafa, raporton “Tv Arta”.
Një person ka mbetur i vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në Prizren si pasojë e plagëve të marra…
E rrallë por ka ndodhur. Një efektive policie ka shfrytëzuar mjetin e punës për motive personale.
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan në fjalimin e tij në konferencën B20 u shpreh se "Nuk duhet të harrohet kurrë…
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës, pesë…
Analisiti i njohur nga Kosova, Halil Matoshi ka reaguar ashpër ndaj dy kryeministrave, atij të Shqipërisë, Edi Rama dhe atij…
Gjykata Themelore në Shkup ka hedhur poshtë si të pabaza të gjitha argumentet në çështjen e përgjimeve kundër kryeministrit Nikolla…
Në Kosovë, një video e një emisoni në televizionin "Koha Vizion" po bën xhiron e medias online por edhe rrjeteve…
Roja bregdetare greke ka sekuestruar një anije të ngarkuar me armë dhe lëndë eksplozive që dyshohet se i përket Shtetit…
Dy shqiptarë dhe një maroken kanë rënë në pramgat e policisë italiane në dy aksione të ndryshme kundër lëndëve narkotike…
Ndonëse demarkacioni me Malin e Zi nuk është ratifikuar ende në Kuvendin e Kosovës, si duket ai ka nisur të…
Dejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, beson shumë se zyrtarët e lartë shtetërorë në Kosovë mund të arrestohen për…
Ish-ministri i Kulturës në Kosovë, Astrit Haraqija nëpërmjet një statusi në facebook ka reaguar kundër kryeministrit Edi Rama, pas deklaratës…
Ish-zv/kryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar për lajmin e publikuar në disa media serbe dhe kosovare, në lidhje me…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al