Ish – ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë, Nikolla Todorov, është sulmuar me armë zjarri përpara Ministrisë së Shëndetësisë në Shkup…
Që prej ditës së sotme Aleksandër Vuçiç është zyrtarisht Presidenti i ri i Serbisë, teksa ka kryer dhe betimin në…
Ish-kryeministri grek, Konstantinos Mitsotakis është ndarë nga jeta mëngjesin e ditës së sotme në moshën 99-vjeçare.
Lideri i LSDM, Zoran Zaev ka krijuar tashmë kabinetin qeverisës, pas finalizimit të marrëveshjes së koalicionimit me BDI dhe Alencës…
Ziadin Sela i ftuar në televizionin publik në Kosovë, ka folur për ngjarjet në Kuvend duke treguar edhe për skenarin…
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, shtyu me forcë kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Markoviq, për të dalë në plan…
Qeveria greke ka dhënë me koncesion kuadratet detare dhe tokësore në zonën e veriut deri në Peloponez nëpërmjet një marrëveshje…
Dy djem të rinj shqiptarë janë gjetur të vdekur në një gurore në La Spezia të Italisë.
Ish-kryeministri grek Lucas Papademos ka mbetur i plagosur rëndë pas shpërtimit të një bombe në makinën e tij në Athinë.
Hoyt Brian Yee Zëvendës Sekretari i Shtetit Amerikan, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Serbi, ku ka folur dhe për…
Presidenti i zgjedhur  i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është ndalur për të komnetuar zgjedhjet në Kosovë ku ka deklaruar se zgjedhja…
Shteti fqinj, Greqia nuk ka mundur të sigurojë një marrëveshje për të zhbllokuar këstin e radhës të paketës së shpëtimit,…
Zoran Zaev pritet që së shpejti të ketë gati kabinetin qeveritar të Maqedonisë, ndërkohë që bisedimet me aleatët e partive…
Shumica e bindjeve politike janë të ngulitura dhe të trashëguara nga familje. Por lista e zgjedhjeve tregon të kundërtën.
Nuk ka pak ditë kur përfaqësuesit e Listës Srpska vizituan Beogradin për t’u konsultuar me zyrtarët e Qeverisë së “Vuçiçit”…
Gjykata Themelore në Shkup, të martën, i ka dënuar me kusht nëntë të akuzuarit, të cilët ishin të përfshirë në…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al