Në Kosovë mbahen sot zgjedhjet e parakohëshme për të zgjedhur Kuvendin e ri, i cili do udhëheqë vendin për 4…
Ditën e sotme të gjithë qytetarët e Kosovës kanë shkuar drejt qendrave të votimit për të hedhur votën e tyre.
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli dhe bashkëshortja e tij Violeta jkanë përballur me një moment të sikletshëm teksa hynë në…
Kandidati i PDK-AAK-Nismës për kryeministër, Ramush Haradinaj ka hedhur votën e tij për qeverinë e re në Kosovë.
Në listat e votuesve në qendrën e votimit në Fakultetin Filologjik në Kosovë është gjetur emri i një personi që…
Qendrat e votimit në Prishtinë tashmë kanë hapur dyert dhe së shpejti pritet të fillojë votimi.
Argjira Shala është vajza e cila pas dy vitesh luftë me sëmundjen e leokimisë akutet është shëruar dhe këtë falë…
Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se për shtetin serb kanë shumë rëndësi pesë vendet e BE-së…
Një aksident automobilistik ka ndodhur në Itali ditën e djeshme, ku si pasojë të dëmtuar kanë mbetur dhe një familje…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shprehet se në ditën e zgjedhjeve parlamentare, më 11 qershor, shqetësim kryesor mbetet frikësimi dhe…
Kandidatja për deputete nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa në Kosovë, Mirlindë Gashi është përfshirë në një aksident automobilistik.
Institucionet vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë kanë zhvilluar një takim të përbashkët ku kanë diskutuar për planin strategjik rreth 11…
Irfan Aqifi është kosovari tjetër i cili është vrarë bashkë me Lavdrim Muhaxherin, gjatë një sulmi bombë me dronë të…
Policia greka ka zbardhur mbrëmjen e së mërkurës, vrasjen e një 24 vjeçari shqiptar, të ndodhur më datën 28 maj…
Lavdrim Muhaxheri, pjesëtar i organizatës terroriste ISIS, është vrarë sot gjatë një sulmi amerikan kundër të ashtuquajturit Shteti Islamik në…
Një djalë italian ka përjetuar makthin, teksa i ngeci në anus një gotë qelqi, të cilën e kishte futur për…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al