Del video tronditëse: Si u rrah për vdekje studenti amerikan nga serbët dhe grekët në Zakintho

Publikuar tek Rajon
E Enjte, 13 July 2017 16:46

Mediat greke kanë publikuar pamjet tronditëse të momentit kur një grup grekësh dhe serbësh rrahën për vdekje studentin amerikan Bakari Henderson, 22 vjeç, i cili ndodhej me pushime në ishullin grek të Zakinthos.

Megjithëse autorët e ngjarjes së rëndë u munduan të justifikohen duke thënë se ishin provokuar dhe qëlluar nga studenti amerikan, video tregon një realitet krejt tjerër.

Henderson duket teksa përpiqet të largohet me vrap nga lokali, por pengohet nga një prej autorëve dhe rrëzohet te një automjet i parkuar jashtë, më pas turma e goditi atë për 20 sekonda derisa një femër ndërhyri duke ndaluar barbarizmin, raporton Newsbomb.al.

ery5yu3e5yudfgdtr.jpg

Sherri nisi pasi 22-vjeçari amerikan bëri një foto me kamarieren serbe të lokalit. Menjëherë pas kësaj, sipas dëshmitarëve serbët i thanë kamarieres “Çfarë do që rri me një amerikan?”.

Autopsia greke përcaktoi shkakun e vdekjes nga goditjet e forta në kokë. Goditjet ishin aq të forta sa që Henderson nuk pati mundësi të vetëmbrohej.

10 persona serbë dhe grekë akuzohen për vrasje me paramendim të studentit amerikan. /Newsbomb.al

Modifikuar më E Enjte, 13 July 2017 16:46

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al