“Do qëllojmë pronarin po s'hapi kasafortën”, si arrestoi policia tre “skifterët” shqiptarë që bënin "kërdinë" në vilat luksoze të italianëve (EMRAT)

Publikuar tek Rajon
Wednesday, 12 July 2017 09:33

Policia italiane arrestoi tre “skifterët” shqiptarë që bënin kërdinë me vjedhje në vilat e italianëve.

Policia e Livornos ka bërë të ditur detaje nga operacioni i koduar "Night Off", ku ranë në pranga shqiptarët dhe detaji që i tradhëtoi.

Mediat italiane bëjnë me dije se policia arriti t’i kapë shqiptarët falë një përgjimi, ku njëri prej tyre deklaronte se do t’i gjuante pronarit të vilës që do të vidhnin pas pak çastesh, nëse ai nuk hapte kasafortën.

3 hajdutët shqiptarë janë:

-Blerim Sheshi (1983),

-Eduart Kaca (1987)

-Brendon Balla (1995).

Mediat kanë hedhur dritë dhe për mjetet e përdorura nga shqiptarët, të cilat janë të gjitha të vjedhura.

Duke nisur që nga makinat e deri tek armët, shqiptarët që vidhnin vila, edhe “mjetet e punës” i kishin të grabitura.

Shqiptarët janë arrestuar në një apartament që kishin marrë me qera në Antignano. Ata paguanin 1300 euro në muaj për qeranë.

Gjykata ka vendosur që njëri prej tyre të burgoset, ndërsa dy të tjerët janë në arrest shtëpie.

Modifikuar më Wednesday, 12 July 2017 09:33

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al