Arrestohet inxhinieri shqiptar në Angli, po trafikonte drogë

Publikuar tek Rajon
Wednesday, 17 May 2017 17:59

Policia angleze njoftoi se ka arrestuar një emigrant shqiptar, i cili qëndronte ilegalisht në Britani dhe që merrej me trafik të lëndëve narkotike. Shqiptarit i janë gjetur në çantë e plot 4 kg kokainë e pastër.

Pas arrestimit të tij një fakt ka habitur tej mase plicinë britanike, shqiptari ishte i diplomuar në inxhinieri dhe pas kapjes ka deklaruar se kishte shkuar në Britaninë e Madhe për të fituar para në mënyrë që të paguante trajtimin spitalor të babait të tij në Tiranë.

Si fillim Muja, kur kishte m,bërritur në Angli kishte punuar larë makina, por më vonë filloi të merrej edhe me shitjen e drogës duke parë se ajo ishjte shumë më fitimprurëse.

Muja u deklarua fajtor për posedim të drogës së klasit A me qëllim furnizimin e tregut vendas. Avokati mbrojtës Adrian Eissa, tha se Muja ishte njeri i arsimuar i cili kishte ardhur në Britaninë e Madhe për të fituar para që të paguante trajtimin e babait të tij në gjendje serioze për shkak të mushkërive. Por, pavarësisht pretendimimeve, gjykata vendosi 4 vite e gjysmë burg për 25 vjeçari, ndërsa 1280 sterlinat e gjetura janë konfiskuar. 

Modifikuar më Wednesday, 17 May 2017 18:14

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al