Gazetari viziton kolegen: “E rrahur, por e pamposhtur”. Kështu duket sot Arbana Xharra pas sulmit barbar

Publikuar tek Rajon
Diel, 14 May 2017 21:25

Analisti dhe gazetari Berat Buzhala ka realizuar së fundi një vizitë tek gazetarja Arbana Xharra e cila së fundi iu bashkua Partisë Demokratike të Kosovës.

Buzhala ka vizituar Arbanën pas sulmit fizik që iu bë në parkingun e banesës së saj në Prishtinë.

Me këtë rast Buzhala ka theksuar se Arbana është e rrahun po e pamposhtur.

Ky është postimi i plotë:

E rrehne, vec e pamposhtun

Sigurisht qe ata qe e kane rrezu per toke Arbanen ate nate, nuk e kane dite se sa shpejt çohet kjo. Garant me pas dite nuk ia kishin mesy. Xharren e njoh prej vitit 2000. Per 17 vjet pa asnje afere korrupsioni. Pa asnje njolle ne biografi. E çmuar ne te gjithe boten. E ju qe kerkoni kryengritje, qe linçoni, kush jeni ju? Me mire mos me pyetni per keta maskarenj qe po inspektojne dhe patrullojne per moral neper FB. Per keta qe me ndihmen e vllaznive te grave i kane marre ka 5 hektare toke te shtetit ne Matiqan. Per keta qe i kane zhvate paret e KEK’ut permes firmave te miqve. Krishti, kur e kish pas pâ nje hordhi me gure ne dore duke deshte me e myte Maria Magdalenen, kish pas thane: le ta gjune gurin ne drejtim te saj, ai qe eshte i pamekat. Krejt i kishin pas leshu gurte ne toke. Ju jeni farisenjte e diteve tona. Hipokritet e perbotshem. E shihni shiblen ne syrin e huaj, e nuk e shihni traun ne syrin tuaj. Arbane, jam i vetedijshem qe nuk te nderoj shume me te thane qe jam afer teje, ama nuk kam tjeter gja ma te vlefshme me te thane: Une jam afer teje. I njoh keta legenat e FB’ut, prej te parit deri te i fundit. I njoh keta qe i kane shpiat/villat ne lagjet e VIP’ve ne Prishtine, e ti jeton me nje banese te ngushte ne katin e gjashte. Keta i kane ka 3 kerre ne oborr, e ti asnje.

U pajtuam me Arbanen qe ne te ardhmen mos me i parku kerret ne parking. Dojme m’i lane ne trotuar.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al