Presidenti Nishani homazhe në nderim të dëshmorëve të Kosovës

Publikuar tek Rajon
Saturday, 13 May 2017 18:30

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka nderuar sakrificën e luftëtarëve dhe atdhetarëve kosovare. Kreu i Shtetit gjatë vizitës së tij në Kosovë zhvilloi homazhe si dhe vendosi kurora me lule mbi varrin e Presidentit, Ibrahim Rugova, në memorialin e Adem Jasharit si dhe shtatoren e komandantit Zahir Pajaziti. Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka thënë  se duhet sakrifica dhe kontributi i luftetarëve të cilët idhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Nishani vendoi kurora me lule te shtatorja e Komandatit Zahir Pajaziti si dhe në Monumentin e Lirisë në Raçk. Masakra e Raçakut, tha Kreu i Shtetit, i tregoi botës dhe sensibilizoi opinionin ndërkombëtar për krimet që po kryente Serbia mbi popullësinë dhe qytetarët e thjeshtë të Kosovës. Raçaku duhet të jetë një vend pelegrinazhi për të gjithë shqiptarët kudo që janë u shpreh Presidenti pas përfundimit të homazheve. Kreu i Shtetit u ndal edhe në familjen Haradinaj ku vlerësoi me dekoratën Nderi i Kombit heronjtë Luan dhe Shkëlzen Haradinaj.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al