Në përfundim të ceremonisë së zhvilluar në Presidencë, ku u zhvillua takimi i kortezisë mes Presidentit Ilir Meta dhe ish-Presidentit…
Ilir Meta është presidenti i 10-të i Republikës së Shqipërisë dhe në takimin e parë si kreu i shtetit, presidenti …
Presidenti i Republikës Ilir Meta pasi ka bërë betimin në Kuvend, në këto momente ka mbërritur në Presidencë ku do…
Ka qenë kryetar Partie dhe kryetar i Kuvendit për disa vite me rradhë, por gjatë masivizimit të rrjeteve sociale, Ilir…
Ditën e sotme në një seancë Plenare në Kuvend është bërë betimi i Presidentit Ilir Meta.
Ditën e sotme në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend është bërë betimi i Ilir Metës si President i Republikës…
Presidenti i 10-të i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta, menjëherë pasi është betuar në Kuvend dhe ka mbajtur fjalën e…
Ish kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta është betuar sot si President i Republikës së Shqipërisë në seancën e…
Ka mbërritur në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, presidenti i zgjedhur Ilir Meta, i cili do të jetë nga sot…
Pas akuzave të sotme të bëra publike nga ministrja e teknike e Arsimit, Mirela Karabina, kundrejt Sekretarit të Përgjithshëm të…
Ditën e sotme janë arrestuar Alfred Alku, 36 vjeç dhe Ornela Alku, 32 vjeç,  banues në Tiranë, burrë dhe grua,…
Nga Afrim Krasniqi Franca, Britania, SHBA, Italia, Austria, dhe 90% të vendeve të tjera perëndimore kanë arritur viteve të fundit…
Surprizues dhe i papritur ky reagim i biznesmenit të njohur Damir Fazliç gjithnjë i përfolur në media për të lidhjet…
Sipas Veliajt, falë investimeve që Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime do të kryejnë në 5 vitet e ardhshme, qytetarët kryeqytetas…
Pamjet e rënda të personave që votonin nga 2, 3 apo më shumë herë po qarkullojnë prej dy ditësh ngado…
Këshilli Bashkiak i Tiranës do të mblidhet ditën e mërkurë për të miratuar tarifat e reja të ujit të pijshëm.…
Page 7 of 977

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al