Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar duke dënuar ashpër sulmin terrorist që goditi mbrëmjen e sotme Stambollin.
Kryeministri Edi Rama ishte nisur drejt aeroportit “Ataturk” të Stambollit kur dy kamikazë hodhën veten në erë.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për dhunën në kopshtin “Diren” që administratorja Anjeza Shabani ka ushtruar ndaj fëmijëve.
Pasi përsëriti në një deklaratë të gjatë ditën sotme se pse nuk e voton Reformën në Drejtësi, Lulzim Bashës, po…
‘’Nuk kërkojmë asgjë më shumë, nuk pranojmë asgjë më pak se adoptimi dhe zbatimi i plotë i rekomandimit 88’’, kështu…
“21 korriku do të jetë dita e çlirimit paqësor të shqiptarëve”, shkruan avokat Spartak Ngjela. Sipas tij, numri 21 nuk…
Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.al risjell në vëmendje praktikat evropiane të zgjedhjes së kryetarit të shtetit (Presidentit…
Gjykata ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së Krujës dhe ka dënuar me burgim të përjetshëm dy të pandehur, si edhe…
Edi Rama këto kohë po ndihet çdo ditë e më shumë bujar. Pas 1 milion eurove premtuar Kombëtares së Futbollit,…
“Ministri i Financave grabitës i 1 miliard dollarëve në vit”, kjo është akuza që vjen nga selia e Partisë Demokratike…
Socialistët festojnë vrullshëm në Finiq për partinë e tyre. Këto janë fotot nga festa e tyre, teksa duken që janë…
“ Nuk kishe punë fare. Fol për taksat dhe s’të them gjë, por jo për Drejtësinë, pasi nuk është puna…
Shtetet e Bashkuara te Amerikës kanë investuar shume për realizimin e reformës ne drejtësi. Edhe vizita e zëvendës ndihmës sekretares…
Avokat Spartak Ngjela thotë se Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka me vete 95 për qind të shqiptarëve dhe…
Me anë të një mesazhi drejtuar të rinjve shqiptarë, Ambasadori i SHBA-së në vendin tonë, Donald Lu ka sulmuar kreun…
Instituti i Studimeve Politike paraqet grafikun e radhës në studimet mbi politiken në vend, me tematikë përjashtimet parlamentare ndër vite…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al