Dialogu i njohjes së Kosovës nga Serbia është një nga më të vështirit që njihet prej vitesh në Ballkan.
Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka pritur në një vizitë zyrtare homologun e tij maqedonas, Nikola Dimitrov.
 Eurodeputeti Eduard Kukan uron Lulzim Bashën për rizgjedhjen në krye të Partisë Demokratike.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një telegram urimi nga Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II me rastin e marrjes…
Jemin Gjana Gjana shpërthen ndaj grupit të cilësuar kundër Bashës në partinë Demorkatike.
Kryetari Bashkisë Tiarnë ishte i ftuar në emisionin “Tonight me Ilva Tare”, ku ka folur për disa nga projektet më…
Konflikti Indi-Kinë vijon të përshkallzohet dita ditës, këtë herë është vendi komunist i cili ka paralajmëruar Indinë që të mos…
Presidenti i sapo dekretuar, Ilir Meta, ishte në një intervistë në emisionin “Top Story”, ka folur për 5 vitet e…
Ajo që ishte paralajmëruar më herët ndodhi, Ilir Meta u dekretua President, por i shoqëruar vetëm nga fëmijët e tij.
Presidenti Ilir Meta ka folur sonte në intervistën me gazetarin Sokol Balla, edhe për dekretimin e qeverisë se re, pasi…
Shkëputja e LSI-së nga koalicioni me Partinë Socialiste nuk ishte shkëputja më e mirë  e mundshme dhe kjo pasoi në…
Dita e sotme është një më të rëndësishmet për vendin pasi, ishte dita e betimit të atij që do të…
Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ftuar në studion e “Tonight Ilva Tare” në Ora News, sqaroi se…
Në mesin e personazheve të rëndësishme të jetës publike në vend që kanë uruar Ilir Metën si President i 10-të,…
Ilir Meta është presidenti i 10-të i Republikës së Shqipërisë, ceremonia fillimisht u nis me betimin në sallën e seancave…
Kreu i Patrisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha e kanë mbyllur vizitën e tyre në Presidencë duke…
Page 6 of 977

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al