Mbledhja e Këshillit Bashkiak Tiranë ku pritet të vendoset për rritjen e çmimit të ujit në kryeqytet, pritet të fillojë…
Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj,  ka vendosur t’i pranoj propozimet që bënë këshillatrët e LSI në Këshillin Bashkiak për…
Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me çështjen e rritjes së çmimit të ujit në…
Presidenti i Republikës së Sllovakisë, Andrej Kiska i ka dërguar mesazh urimi Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, me…
Kreu i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Leonard Olli​ i ka bërë thirrje këshilltarëve të LSI…
Agron Xhafa, drejtor i Aeroportit të Kukësit përgënjeshtron lajmin për arrestimin e tij ditën e djeshme.
Ka përfunduar mbledhja e Këshilltarëve të LSI dhe përmes një deklarate për median Erjona Bixha, këshilltare në këshillin Bashkiak të…
Pas mbledhjes me Grupin Parlamentar të PD-së, kreu i rizgjedhur Lulzim Basha do të mbledhë sërish këshilltarët bashkiakë të PD.
Ambasadori britanik Duncan Norman ka zhvilluar një vizitë në Shkodër në kuadër të turit që po zhvillon në veri të…
Fill pas mbledhjes pa kamera me deputetët e tij Lulzim Basha, kreu i PD i ka bërë ftesë LSI-së dhe…
 Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë një mesazh urimi nga Presidenti i Turqisë,  Recep Tayyip Erdoğan, me rastin e…
Kreu i rizgjedhur i Partisë Demokratike Lulzim Basha mblodhi sot për herë të parë Grupin Parlamentar të PD pas rizgjedhjes…
Pas dorëzimit të mandatit të deputetit në kuadër të betimit të tij si presidenti i Republikës së Shqipërisë në vend…
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe…
Kreu i rizgjedhur i Partisë Demokratike mbledh sot për herë të parë Grupin Parlamentar të PD pas rizgjedhjes në krye…
Pas akuzave se vjedh ujin e pijshëm në bizneset e tij, ka reaguar deputeti socialist Xhemal Qefalia, i cili mohon…
Page 4 of 977

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al