Ditën e djeshme, Bashkia e Tiranës miratoi rritjen e çmimit të ujit me 44% dhe rritjen e tarifës fikse me…
Fill pas rezultatit të zgjedhjeve të 25 qershorit, Niko Peleshi u vendos nga kryeministri Edi Rama në krye të grupit…
Ilir Meta bëri betimin e tij si President i Shqipërisë duke lënë postin e kreut të Kuvendit, një “çështje e…
Vjen reagimi i parë i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas miratimit të bashkisë së Tiranës për rritjen e…
Rrëfimi i një dëshmitari në Gjykatën për Krimet e Rënda zbuloi dje “anën e errët” të biznesmenit Ylvi Beqja, personi…
Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sot në rubrikën e tij në Facebook “Amarcord” skautistët e rinj shqiptarë të krijuar me…
Këshilltari i LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Agim Kraja, ka reaguar pasi nënkryetari i kësaj force politike Luan Rama,…
Aktori i njohur Julian Deda që prej disa kohësh është një aktivist i spikatur politik në radhët e PD-së, ditën…
Këshilltari i PD në bashkinë e Tiranës ka sjellë në shembull sa duhet të paguajë një qytetari i Tiranës me…
Drejtori i përgjithshëm i ALUIZNI-t, Artan Lame, gjatë një interviste në televizionin “Ora News”, ka folur për sfidat që presin…
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Bashkiak të së Tiranës, Fabian Topollaj, i ka habitur të gjithë me deklaratën e…
Dy këshilltarë të Lëvizjes Socialiste për Integrim bashkuan sot votat duke bërë të mundur miratimin e vendimit për rritjen e…
Këshilli Bashkiak ka miratuar gjatë mbledhjes së sotme tarifat e reja për ujin e pijshëm në Tiranë.
Teksa në Këshillin Bashkiak pritet të merret vendimi për rritjen e çmimit të ujit, Këshilltari i PD, Leonard Olli i…
Ashtu siç pritej mbledhja e këshillit bashkiak të Tiranës, ku pritet të votohet mes të tjerash edhe projekti i bashkisë…
Nënkryetari i Lëvizjes Soacialiste për Integrim, gjatë një interviste telefonik për televizionin News 24, ka thënë se LSI nuk është…
Page 3 of 977

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al