Deputeti i ardhshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka hedhur poshtë mundësinë që procesi i votimit për kreun e kësaj…
Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ishte ditën e sotme në kampin e FRESSH-it në Jalë, ku për disa minuta…
Tashmë çdo gjë është gati për zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike ditën e nesërme.
Rreth 300 banorë të zonës së kodër Arapajt në Durrës kanë bllokuar për 15 minuta Unazën e Plazhit që lidh…
Vetëm disa ora para zgjedhjeve në PD, kandidati, Edurad Selami ka sulmuar rëndë kreun aktual të PD-së, Lulzim Basha.
Fjalimi i Astrit Patozit një nga zërat më aktiv “anti-Basha” në Partinë Demokratike ka qenë tepër i ashpër sot në…
Aktori i humorit Julian Deda, anëtar i këshillit kombëtar të PD-së, nuk ka munguar sot në takimin e fudit të…
Takimi i sotëm i grupit “anti Basha” në Partinë Demokratike, nuk ka shpëtuar pa incidente. Burimet thonë se një person…
Vetëm disa orë na ndajnë nga zgjedhjet për kryetarin e ri të PD me kandidat Eduart Selamin dhe Lulzim Bashën,…
Sot është aksioni i fundit i “grupit anti Basha” në Partinë Demokratike, takim që mbahet në sallën e Akademisë së…
Duket se ajo që Astrit Patozi e ka denoncuar disa ditë më parë “Punishtja e Lulzim Bashës e paguar për…
I ftuar të marrë pjesë në dasmën e vëllait të deputetit të LSI-së Ylli Shehu në Buzmadh të Kukësit, zëvendëskryetari…
Mesila Doda, ish deputete e PD, e më vonë e PDIU, por që nuk arriti të hyjë në parlamentin e…
Një debat nëpërmjet postimeve në facebook është zhvilluar sot mes deputetes së LSI, Silva Caka dhe deputetes së PS, Ermonela…
Dita e nesërme është një ditë vendimtare për Partinë Demokratike, pasi mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri. Në fletën e…
Vetëm 3 ditë para largimit nga Presidenca, Bujar Nishani ka njoftuar se sot do të mbajë fjalimin e fundit si…
Page 2 of 968

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al